KARACAOGLAN.png
   
 
 
 
 
 
 
BİLED PROJESİ

    Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bağlı il halk kütüphanelerinin hizmetlerinden görme engelli kişilerin bu alandaki teknolojiyi kullanarak yararlanabilmesi için, gerekli bilgisayar programlarının ve donanımının sağlanması amacıyla “Bilgiye Erişimde Engelli Değilsiniz (BİLED) Projesi” hazırlanmıştır. 

    Bu proje kapsamında, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüz tarafından az gören ve görme engelli kullanıcıların hizmetine sunulmak üzere 1 adet Kitap Okuma Makinası, 1 adet Masaüstü Büyüteç, 4 adet Sesli Ekran Okuma Programı ve 4 adet Ekran Büyütme Programı satın alınarak, kurum işlemleri tamamlanmıştır.

    İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak az gören ve görme engeli bıulunan kullanıcıların bilgi kaynaklarına ulaşmasını sağlayarak, kişisel gelişimlerine ve özgür zamanlarını değerlendirmesine katkıda bulunmayı ve destek olmayı amaçlamaktayız. Artık az gören ve görme engeli bulunan vatandaşlarımız da İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğümüzün hizmetlerinden daha verimli bir şekilde yararlanacak ve bilgi edinme ihtiyaçlarını karşılayacaktır.
   
Sesli Kİtap
E-Kitap

 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 logo.png

Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
İnstagram'da Biz
 


 Pazartesi - Cumartesi: 09:00/22:00
Pazar: Kapalı

Adres: Şehit Evliya Mah. Şehit Çuhadar Ali cad. No: 7 Onikişubat/KAHRAMANMARAŞ
Tel:03442234489
Fax: 03442233364
71VQR1WetdL.png 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2197 kez gösterilmiştir.